HOME

O GABINECIE

KONTAKT

CENNIK

OFERTA

GALERIA

Strefa Piękna S & E

 

KONTAKT

CENNIK

O GABINECIE

Mezoterapia igłowa jest zabiegiem medycyny estetycznej, który ma na celu dostarczenie skórze substancji nawilżających, odżywczych i regenerujących. Wnikając głęboko w warstwy skórne, powoduje poprawę jej wyglądu. Regeneruje, ujędrnia, spłyca zmarszczki i redukuje niedoskonałości. Zabieg wykonywany jest na niemal każdym obszarze ciała, jednak do najbardziej popularnych miejsc należą twarz, szyja, dekolt, dłonie i owłosiona skóra głowy. Oprócz efektu odmłodzenia mezoterapia igłowa zapobiega łysieniu i wypadaniu włosów, a także redukuje tkankę tłuszczową i cellulit znajdujący się na udach, brzuchu czy pośladkach. Zabiegi te stosowane są również profilaktycznie przeciw powstawaniu i pogłębianiu się zmarszczek.



W jaki sposób przeprowadzany jest zabieg mezoterapii igłowej?

Podczas mezoterapii igłowej do naszej skóry na głębokość około 2-3 milimetrów za pomocą mikroskopijnej igły wstrzykiwany jest koktajl zawierający cenne substancje, dobierane odpowiednio do każdego przypadku. Najczęściej znajdują się w ich substancje takie jak: kwas hialuronowy, witaminy A, C, E czy w substancje czynne pochodzące np. z alg i zielonej herbaty.

Nakłuwanie skóry nie należy do przyjemnych zabiegów, dlatego, aby zminimalizować odczuwalny dyskomfort, pacjentom podaje się miejscowe znieczulenie. Mikronakłócia występują na skórze w odstępach od 5 do 10 milimetrów. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania mezoterapii igłowej?

Mimo że mezoterapia igłowa jest zabiegiem regenerującym, nie jest polecana każdemu. W przypadku chęci poprawy kondycji skóry, walki z powstającymi lub pogłębiającymi się zmarszczkami, widocznym cellulitem, rozstępami czy nadmiernym wypadaniem włosów lub łysieniem polecane jest jej wykonywanie. Istnieją jednak przeciwwskazania do korzystania z tego typu zabiegów. Dotyczą one kobiet w ciąży oraz karmiących piersią. Z leczenia nie mogą również korzystać osoby chore na cukrzycę, opryszczkę, mające infekcje skórne, stany zapalne lub uczulenie na składniki znajdujące się w preparatach. W przypadku przyjmowania leków przeciwkrzepliwych oraz chorób nowotworowych również zabronione jest korzystanie z mezoterapii igłowej.







~ Mezoterapia igłowa ~

Oferta